Farma Fotowoltaiczna

Farma fotowoltaiczna to temat, który zyskuje na popularności, jako świetna inwestycja w odnawialne źródła energii. Dowiedz się więcej na ten temat i skontaktuj się z ekspertami od farm słonecznych.

Ekologia i ekonomia. Duet, którego poszukują właściciele posiadłości rolnych i polscy inwestorzy. Czynnikiem, który potęguje to zjawisko jest rosnąca cena prądu. Właśnie dlatego temat odnawialnych źródeł energii zyskuje coraz więcej zwolenników. Prąd pozyskiwany jest na różne sposoby. Wykorzystuje się w tym celu siłę wiatru, wody, biopaliwa, zasoby geotermalne lub słońce. W Entopi zielona energia jest produktem końcowym paneli fotowoltaicznych. Wytwarzanie prądu z wykorzystaniem fotowoltaiki to obecnie pomysł na oszczędności w domowym budżecie, ale także ścieżka biznesowa. Przekonaj się, dlaczego budowa farmy fotowoltaicznej jest tak popularna.

Energetyczny raj

Rosnące zainteresowanie budową farmy fotowoltaicznej to efekt działań rządowych w kierunku zwiększenia ilości OZE w bilansie energetycznym Polski. Kolejny argument to oszczędności. Własna farma fotowoltaiczna jest odpowiedzią na rosnące ceny prądu. Oznacza niezależność energetyczną i daje możliwości biznesowe. Energia pozyskiwana ze słońca to produkt, który można sprzedawać z zyskiem. Dlatego energetycznym rajem  na farmie fotowoltaicznej interesują się już nie tylko przedsiębiorcy. Przedsięwzięcia tego typu są coraz chętniej finansowane przez banki. Natomiast firma Entopi zadba o zaplecze techniczne farmy fotowoltaicznej. To połączenie sił stwarza optymalny czas na inwestycję w farmy fotowoltaiczne. Czy i Ty z niego skorzystasz?

Masz ziemię pod farmę fotowoltaiczną?

Interesuje Cię temat inwestycji w Farmę fotowoltaiczną?
Masz ziemię, ale nie masz czasu lub środków, by zająć się inwestycją?

Wydzierżaw nam grunt pod Farmę Fotowoltaiczną. Dowiedz się więcej!

Farma słoneczna

Termin „farma” był do tej pory zarezerwowany dla gospodarstw nastawionych na określony rodzaj produkcji. Zazwyczaj chodziło o hodowlę zwierząt lub roślin. W ostatnich latach na farmie produkuje się również prąd. Energia jest pozyskiwana ze słońca za pomocą paneli fotowoltaicznych. Ilość prądu otrzymywana w ten sposób zależy od liczby i mocy instalacji solarnych. Farma to fotowoltaika na ziemi. Zazwyczaj rozwiązania tego typu są kojarzone z instalacją umieszczaną na dachu budynku. W tym przypadku panele solarne montuje się na gruncie. Jest to rozwiązanie, które generuje oszczędności, a także pomaga zadbać o środowisko naturalne. Właśnie dlatego rośnie zainteresowanie budową własnej farmy fotowoltaicznej. Największy obiekt tego typu w Polsce to farma o łącznej mocy ponad 3 MW. Jakie korzyści wiążą się z posiadaniem takiej elektrowni fotowoltaicznej?

Słoneczna farma pełna korzyści

Właściciel farmy fotowoltaicznej dysponuje produktem, na którego zapotrzebowanie nie maleje. Jesteśmy społeczeństwem zmierzającym w kierunku mechanizacji. Dlatego prąd jest w cenie. W dodatku Polska zamyka kopalnie węgla. Rząd podpisał umowę, która zakłada koniec polskiego górnictwa najpóźniej do 2049 roku. Oznacza to, że pozyskiwanie prądu z odnawialnych źródeł energii jest przyszłością. Posiadanie własnego źródła pozyskiwania prądu oznacza niezależność i daje szansę na spore zyski. Prąd ze słońca zasili budynki mieszkalne i gospodarcze. Będzie generował także zarobek pasywny, dzięki któremu koszty tej inwestycji szybko się zwrócą.

Jak to działa?

Działanie paneli fotowoltaicznych wyjaśnia fizyka. Promienie słoneczne to nie tylko przyjemne ciepło, ale także ładunek elektryczny. Elektrony są wyłapywane przez system przekaźników instalacji fotowoltaicznej, a następnie kierowane do transformatorów. To bardzo uproszczony opis dystrybucji energii elektrycznej. Proces budowy farmy fotowoltaicznej wymaga ogromnej wiedzy merytorycznej i przygotowania.

Inwestując w rozwiązania tego typu, warto skierować się do specjalistów w tym zakresie. Firma Entopii zatrudnia fachowców, którym technologia fotowoltaiczna nie jest straszna. Posiadamy wiedzę i doświadczenie, dzięki którym budowa farmy fotowoltaicznej przebiega sprawnie i profesjonalnie. Najlepszym dowodem na to są referencje naszych klientów lub zyski, które zacznie przynosić dobrze zaprojektowana instalacja. 

Budowa farmy fotowoltaicznej

Budowa farmy fotowoltaicznej to przedsięwzięcie znacznie bardziej skomplikowane niż wykonanie mikroinstalacji do 50 kW na dachu budynku. Są to inwestycje o dużej mocy. Właśnie dlatego przed ich budową trzeba spełnić określone wymogi formalne. Firma Entopi pomoże Ci na każdym etapie tej inwestycji.

Stworzenie farmy fotowoltaicznej oznacza konieczność posiadania pozwolenia na budowę wydanego przez starostę powiatowego. Oprócz tego inwestor powinien dysponować informacjami czy lokalizacja farmy fotowoltaicznej jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Trzeba także wykazać się projektem budowlanym oraz warunkami przyłączeniowymi instalacji. Sporo tego, ale bilans korzyści płynących z posiadania takiej farmy fotowoltaicznej to wystarczający argument, by ruszyć z budową. 

Farma fotowoltaiczna w ujęciu biznesowym

Elementem, który łączy farmę fotowoltaiczną z mikroinstalacją jest niepowtarzalność. Indywidualne podejście do każdego projektu to najprostszy przepis na sukces. Ile może to kosztować? To pytanie krąży po głowach wielu inwestorów. Zastanawiają się czy farma fotowoltaiczna będzie inwestycją, która się opłaci. Patrząc na kierunek rozwoju przemysłu energetycznego w Polsce, odpowiedź jest jednoznaczna. Tak! Fotowoltaika wiedzie prym wśród źródeł pozyskiwania zielonej energii w naszym kraju. Proekologiczna polityka UE oraz działania polskiego rządu sprawiają, że inwestowanie w farmy fotowoltaiczne to kierunek bardzo rozwojowy i bezpieczny. Dlatego jeżeli masz wątpliwości czy inwestycja się zwróci nie martw się tym. Jest jednak jeden warunek. Skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy prawidłowo zaprojektują Twoją farmę fotowoltaiczną. Koszty są uzależnione od wielkości farmy i jej mocy. 

Entopi – budowlańcy farm fotowoltaicznych

Entopi to specjaliści od słońca. Oznacza to, że w zakresie oferowanych usług firmy znajduje się budowa farm fotowoltaicznych. Naszym głównym zadaniem jest dostarczenie rozwiązań, dzięki którym zaczniesz oszczędzać. Dlatego farma fotowoltaiczna jest dobrym tropem. Jeżeli powierzysz budowę elektrowni słonecznej fachowcom z firmy Entopi, inwestycja ta stanie się dla Ciebie dochodowym biznesem. W dodatku jest to proces ciągły. Twój biznes ruszy od momentu zainstalowania paneli fotowoltaicznych i będzie na Ciebie pracował nieustannie przez 25 lat. W dodatku zyski będą z niej płynąć w zasadzie bez Twojego udziału. Wartym uwagi jest fakt, że inwestycja w elektrownie fotowoltaiczne jest dofinansowywana z regionalnych programów rządowych lub unijnych. Jednak żeby zacząć zarabiać na produkcji zielonej energii, musisz się z nami skontaktować. 

Chcesz zarabiać lub oszczędzać na Fotowoltaice? Skontaktuj się z nami!

Najczęściej zadawane pytania

Czy wasza firma zajmuje się wyłącznie dzierżawą gruntów?

Na codzień zajmujemy się zabezpieczaniem terenów pod inwestycje solarne. Wewnątrz firmy prowadzimy wszystkie procedury administracyjne, projektowe itp. Docelowo samodzielnie budujemy i eksploatujemy elektrownie fotowoltaiczne.

Jaka klasa gruntu jest preferowana pod farmę słoneczną?

Interesują nas nieużytki, łąki oraz grunty rolne R niższych klas tzn. IV, V, VI,  z wyłączeniem Lz, Ls, W,

Jaka powierzchnia minimalna wymagana jest do budowy farmy solarnej?

Zasadniczo wymagamy min. 1ha. Większości przypadków pokazuje, że jest to wystarczający obszar. Jednakże może się to nieco różnic w zależności od kształtu działki względem sąsiadujących dróg komunikacyjnych.

Jak długo trwa proces planowania elektrowni fotowoltaicznej?

Uwzględniając wiele czynników nie zależnych od nas proces trwa średnio od 2-3 lat. Przewidujemy następujący harmonogram prac:

a) warunki środowiskowe to 5-8 miesięcy

b) warunki zabudowy to 3-5 miesięcy

c) warunki przyłączenia 5-8 miesięcy

d) pozwolenie na budowę 3-6 miesięcy

e) faza operacyjna 8-9 miesięcy

Czy na mojej działce musi znajdować się słup energetyczny?

Nie wymagamy by na twojej działce istniała jakakolwiek sieć elektryczna.

Kiedy rozpoczyna się budowa?

Przewidywany start inwestycji to luty-marzec.

Jak długo trwa budowa?

Przewidujemy 2-3 miesiące fazy budowlanej. Robimy wszystko co w naszej mocy by wiosną (kwiecień-maj) płynął już z elektrowni prąd.

Jak długo planowana jest produkcja prądu?

Standardowo min. 29 lat lub przy nowoczesnej technologii nawet do 39 lat

Jak uzyskać więcej informacji na temat oferty dzierżawy?

Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy. Nasz zespół niezwłocznie zapozna się z propozycją i odpowie z ofertą dzierżawy. Zajrzyj też tutaj – https://www.entopi.pl/farmy-fotowoltaiczne-dzierzawa-gruntu/