Dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę
Z czym kojarzy Ci się fotowoltaika? Ten termin w ostatnich latach zyskał sporą popularność. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe, żeby nie dotarł do Twoich uszu. Jeżeli z jakichś przyczyn tak się jednak nie stało, to spieszymy z pomocą. Fotowoltaika jest słowem, które bezpośrednio wiąże się z odnawialną energią pozyskiwaną ze słońca. To nic innego jak ekologiczne i ekonomiczne źródło prądu, którym nasi klienci zasilają swoje domy, firmy i gospodarstwa. A teraz czas na element zaskoczenia. Wiesz, że z fotowoltaiką wiąże się także słowo dzierżawa? Żeby to zrozumieć, zostań z nami na dłużej.
Poszukujemy gruntów
do wydzierżawienia pod budowę
farm fotowoltaicznych
Nasze wymagania do potencjalnego gruntu:
- powierzchnia powyżej 1ha bez górnej granicy,
- klasa gruntu IV lub gorsza,
- grunt rolny, łąka lub pastwisko,
- bez wysokich drzew i wysokich zabudowań w sąsiedztwie,
Oferujemy profesjonalne warunki współpracy, czynsz ok. 9-13 tys. zł/ha rocznie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości? Sprawdź jakie są często zadawane pytania FAQ.
Osoby zdecydowane prosimy o wypełnienie formularza.
Prosimy zwrócić uwagę na poprawność wypełnianych danych, co pomoże nam bezbłędnie sprawdzić czy Twój grunt spełnia nasze oczekiwania.
Wydzierżaw grunt pod Fotowoltaikę i zacznij zarabiać!
Jeszcze trochę o fotowoltaice
Jak okiem sięgnąć fotowoltaika pojawiła się w Twoim najbliższym sąsiedztwie. Gdzie nie spoglądasz, dachy zyskują nowe pokrycie. Pojawiają się na nich panele fotowoltaiczne – prostokąty wystawione w stronę słońca. Ich zadaniem jest przechwytywanie promieni słonecznych. Dzięki temu obiekt zyskuje niezależność energetyczną. Właściciele takiego budynku płacą mniejsze rachunki. To jedna z wielu korzyści, które rozpowszechniły fotowoltaikę w Polsce.
Instalację solarną montuje się na kilka sposobów. Nie dość, że można manewrować pozycją ustawienia paneli, to ich lokalizacja bywa różna. Najczęściej wykorzystuje się do tego dach. Jednak coraz częstszym rozwiązaniem jest instalacja stojąca. Wariant ten oznacza konieczność zbudowania specjalnego stelaża, który stanie na odpowiednim gruncie. I właśnie tutaj tkwi potencjał dzierżawczy. Zorientuj się, czy i Ty masz grunty pod fotowoltaikę.
Dzierżawa pod fotowoltaikę – o co chodzi?
Akapit wyżej rozpisaliśmy się na temat możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej na własny użytek. Ale opcji czerpania korzyści z fotowoltaiki jest więcej. Zgłęb temat dzierżawy gruntu pod farmę fotowoltaiczną. Zrób to tylko wtedy, gdy interesują Cię dodatkowe pieniądze, które zasilą Twój budżet. To jedna z metod pozyskania pasywnego zarobku. Idea dzierżawienia gruntów pod fotowoltaikę zyskuje na popularności zwłaszcza wśród właścicieli nieużytków rolnych. Dlaczego? Dla posiadacza takiej ziemi oznacza to nie tylko zysk, ale również rozwiązanie problemu. Niezagospodarowany grunt generuje koszty. To, że z niego nie korzystasz, nie oznacza, że za niego nie płacisz. Jest także złodziejem czasu, gdyż niejednokrotnie oznacza konieczność zaprowadzenia porządku. Dlatego rozwiąż ten problem jednym telefonem. Poinformuj nas, że masz grunt pod fotowoltaikę na wynajem.
Wydzierżawimy grunty pod fotowoltaikę
Stawiamy fotowoltaikę na gruntach. Na co dzień wykonujemy instalacje pod indywidualne zamówienie klientów. Jednak tak jak każda firma, chcemy się rozwijać. Właśnie taką możliwość daje nam budowa farmy fotowoltaicznej na gruncie. Nie zrobimy tego bez Twojej pomocy. Dlatego proponujemy Ci współpracę na jasnych zasadach. Wydzierżawimy grunty pod fotowoltaikę od Ciebie, a Ty zyskasz. Jak każdy wspólnik, będziesz czerpał korzyści z tej transakcji. Odbywa się w kilku prostych krokach. Gdy już informacja o naszych poszukiwaniach dotrze do Ciebie, skontaktuj się z nami. Najwygodniejszą formą kontaktu jest wypełnienie formularza. Zawiera pytania, które ułatwią nam wykonanie wstępnej weryfikacji. Następnie umówimy się z Tobą na dogodny termin, by obejrzeć przedmiot umowy – grunt pod fotowoltaikę. Potem podpiszemy umowę cywilno-prawną, na podstawie której będziesz otrzymywał wynagrodzenie.
Chcesz wydzierżawić nam grunt pod Fotowoltaikę i zacząć zarabiać? Wypełnij formularz i poznaj szczegóły.
Sprawdź co mówią o nas klienci
Przekonaj się jakie opinie zbieramy od naszych rzeczywistych klientów.
Fotowoltaika na gruncie – wymogi
W głowie kiełkuje Ci myśl: przecież to nie może być aż takie proste. Masz rację! Posiadamy kilka wytycznych, które grunt pod fotowoltaikę powinien spełniać. Nie każda ziemia posiada potencjał energetyczny. W przypadku fotowoltaiki na gruncie jest to jeden z warunków koniecznych.
Interesują nas grunty rolne, łąki lub pastwiska. Dolna granica powierzchni takiej działki powinna wynosić minimum 1ha. Jeżeli jest większa, tym lepiej dla Ciebie. Grunt pod fotowoltaikę nie wymaga ziemi urodzajnej. Dlatego dobrze, gdyby jego klasa była określana na IV lub mniej. Wydzierżawiony grunt wykorzystamy pod budowę farmy fotowoltaicznej. Panele ustawimy na specjalnych stelażach. Dlatego ważne, by na panele nie padał żaden cień. Oznacza to, że grunt pod fotowoltaikę, który chcesz nam wydzierżawić nie może być w okolicy wysokich zabudowań lub wysokich drzew.
Koszt dzierżawienia ziemi pod farmę fotowoltaiczną
Czas zgłębić kwestie finansowe. Współpraca, którą oferujemy naszym klientom ma jasno określone warunki. Osoby wynajmujące nam grunt pod budowę farmy fotowoltaicznej otrzymują od nas średnio około 9-13 tysięcy zł rocznie za każdy wynajęty hektar ziemi. Kwota ta zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest ukształtowanie terenu. Im dzierżawiony grunt bardziej przypomina płaski kwadrat pochylony na południe, tym cena jest wyższa. Kolejny wyznacznik to odległość od sieci energetycznej. Farma, którą zbudujemy będzie podpięta pod lokalną sieć. Dlatego im krótsza odległość, tym korzystniej. Nim podpiszemy z Tobą umowę najmu, zwrócimy uwagę na potencjał danego terenu. Sprawdzimy, ile podobnych inwestycji zaplanowano już w okolicy. Oczywiście, Twój zysk pomnaża też ilość oferowanych nam działek. Im więcej lokalizacji oddasz nam do użytku, tym więcej będziemy w stanie Ci zaproponować.
Co zadzieje się z wydzierżawionym gruntem?
Po podpisaniu umowy jeszcze długo nie zaobserwujesz zmian na wydzierżawionym dla nas terenie. Budowa farmy fotowoltaicznej na gruncie wymaga uzyskania specjalnych pozwoleń. Dlatego finalizacja przedsięwzięcia rozciąga się w czasie nawet do trzech lat. Harmonogram prac obejmuje określenie kolejno trzech warunków: środowiskowych, zabudowy i przyłączenia. To ogrom formalności, który wymaga czasu. Średnio zajmuje około 1,5 roku. Następnie będziemy się starać o pozwolenie na budowę fotowoltaiki na gruncie. A to kolejny dokument, na który trzeba poczekać średnio od 3 do 6 miesięcy. Dlatego przez pierwsze 2 lata może Ci się wydawać, że z dzierżawą pod fotowoltaikę nic się nie dzieje. Przejście etapu dokumentów da nam zielone światło do rozpoczęcia fazy operacyjnej. Średnio 2,5 roku od momentu podpisania umowy zobaczysz farmę fotowoltaiczną, która będzie produkować prąd ze słońca.
Poznajmy się
Skoro mamy być wspólnikami, pozwól, że się przedstawimy. Firma Entopi jest na polskim rynku energetycznym od kilku lat. Swoją działalność rozpoczynaliśmy od budowania instalacji fotowoltaicznych na potrzeby indywidualnych klientów. Po setkach godzin spędzonych na szkoleniach, wyposażeni w wiedzę nabytą w czasie pracy wykonywanej na rzecz naszych klientów, rozwinęliśmy skrzydła. Poza prowadzeniem procedur administracyjnych i projektowych, zajmowaliśmy się zabezpieczaniem terenów pod inwestycje solarne. Doprowadziło nas to do punktu, w którym postanowiliśmy samodzielnie budować i eksploatować elektrownie fotowoltaiczne. Jeżeli jesteś zdecydowany nam w tym pomóc dzierżawiąc grunt, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.
Najczęściej zadawane pytania na temat dzierżawy gruntu pod Fotowoltaikę.
Jaka jest kwota dzierżawy gruntu pod fotowoltaikę?
Oferujemy naszym partnerom kwotę odstępnego w granicach od 9-13 tys. za 1ha
Od czego zależy kwota czynszu ziemi pod fotowoltaikę?
a) od ukształtowania terenu tzn. im działka bardziej przypomina kwadrat, jest płaska lub pochylona na południe tym cena za 1ha jest wyższa;
b) od odległości do sieci energetycznej tzn. im bliżej sieci tym wyższa cena dzierżawy za 1ha;
c) od potencjału danego terenu tzn. ile podobnych inwestycji zaplanowano już w okolicy;
d) od ilości oferowanych działek tzn. im więcej lokalizacji oddajesz nam do użytku tym wyższą kwotę odstępnego za 1ha dostajesz;
Czy wasza firma zajmuje się wyłącznie dzierżawą gruntów?
Na codzień zajmujemy się zabezpieczaniem terenów pod inwestycje solarne. Wewnątrz firmy prowadzimy wszystkie procedury administracyjne, projektowe itp. Docelowo samodzielnie budujemy i eksploatujemy elektrownie fotowoltaiczne.
Jaka klasa gruntu jest preferowana pod farmę słoneczną?
Interesują nas nieużytki, łąki oraz grunty rolne R niższych klas tzn. IV, V, VI, z wyłączeniem Lz, Ls, W,
Jaka powierzchnia minimalna wymagana jest do budowy farmy solarnej?
Zasadniczo wymagamy min. 1ha. Większości przypadków pokazuje, że jest to wystarczający obszar. Jednakże może się to nieco różnic w zależności od kształtu działki względem sąsiadujących dróg komunikacyjnych.
Czy jest maksymalna powierzchnia terenu do dzierżawy?
Nie. W zależności od możliwości przesyłowych okolicznej infrastruktury elektroenergetycznej planujemy maksymalne, możliwe do podłączenia moce wytwórcze. Więc jeśli masz kilka, kilkadziesiąt lub kilkaset ha – zapraszamy do kontaktu.
Jak długo trwa proces planowania elektrowni fotowoltaicznej?
Uwzględniając wiele czynników nie zależnych od nas proces trwa średnio od 2-3 lat. Przewidujemy następujący harmonogram prac:
a) warunki środowiskowe to 5-8 miesięcy
b) warunki zabudowy to 3-5 miesięcy
c) warunki przyłączenia 5-8 miesięcy
d) pozwolenie na budowę 3-6 miesięcy
e) faza operacyjna 8-9 miesięcy
Czy na mojej działce musi znajdować się słup energetyczny?
Nie wymagamy by na twojej działce istniała jakakolwiek sieć elektryczna.
Kiedy rozpoczyna się budowa?
Przewidywany start inwestycji to luty-marzec.
Jak długo trwa budowa?
Przewidujemy 2-3 miesiące fazy budowlanej. Robimy wszystko co w naszej mocy by wiosną (kwiecień-maj) płynął już z elektrowni prąd.
Jak długo planowana jest produkcja prądu?
Standardowo min. 29 lat lub przy nowoczesnej technologii nawet do 39 lat
Czy istnieje ryzyko zasiedzenia gruntu przez dzierżawcę?
Prawnie nie ma takiej możliwości. Na poparcie tego twierdzenia przedstawiamy opinię prawną w tym zakresie, która dostępna jest tutaj.
Jak uzyskać więcej informacji na temat oferty dzierżawy?
Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy. Nasz zespół niezwłocznie zapozna się z propozycją i odpowie z ofertą dzierżawy.