Projekt instalacji Fotowoltaicznej

Zaprojektuj swoją instalację fotowoltaiczną w Entopi

Twoja wizyta na tej stronie internetowej nie jest przypadkowa. Zastanawiasz się czy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną. I właśnie tak tutaj trafiłeś. Już wiesz, że instalacja fotowoltaiczna to ster na niezależność i darmowy prąd. Kusząco brzmi także wieloletnia gwarancja, którą otrzymasz. Z tego wniosek, że inwestycja w panele solarne to doskonały pomysł. A gdzie jest ukryty haczyk? Mentalność ludzka sprawia, że zawsze wietrzymy podstęp. I faktycznie tak będzie jeżeli powierzysz projekt instalacji fotowoltaicznej niewłaściwym fachowcom. Dlatego zrealizuj to zadanie z doświadczonym ekspertom od słońca z firmy Entopi. 

Fotowoltaika – projekt w świetle przepisów

Montaż paneli fotowoltaicznych to przedsięwzięcie skomplikowane. Wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale także sporego doświadczenia. Projektowanie instalacji fotowoltaicznej powinno uwzględniać przepisy budowlane oraz przeciwpożarowe. W świetle zasad, roboty budowlane można rozpocząć na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę, o które powinien się starać inwestor.

W tym miejscu warto sobie odpowiedzieć na pytanie dotyczące mocy instalacji. Montaż urządzeń fotowoltaicznych do 50 kW nie wymaga uzyskania takich pozwoleń. W przypadku projektów fotowoltaicznych o większej mocy, należy uzyskać pozwolenie. Niezależnie od mocy instalacji, inwestycja powinna być zgodna z dwa wymaganiami. Pierwsze z nich dotyczy planu miejscowego, drugie uwzględnia bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Aspekty te to najważniejsze kwestie w naszej codziennej pracy. 

Masz pytania?

Masz pytania w temacie montażu, inwestycji lub projektowania instalacji fotowoltaicznej? Napisz do nas!

Dobór urządzeń

Z fotowoltaiką jest jak z każdym produktem dostępnym na rynku. Z czasem ilość dostawców zacznie się mnożyć. W efekcie teoretycznie ten sam produkt możesz zakupić w różnej cenie. Na czym polega ta różnica?

Oczywiście na jakości. W czasie projektowania instalacji warto zainwestować w sprzęt renomowanych producentów. Jeżeli ma to być inwestycja na lata, to z założenia powinieneś wydać na nią raz, a potem czerpać korzyści. W dodatku nieuzasadnione zmiany urządzeń zamieszczonych w projekcie pociągają za sobą konieczność rekonfiguracji całego systemu.

Dlatego nie staraj się zmieniać założeń projektowych na własną rękę. No chyba, że z bezpieczeństwem Ci nie do pary. 

Ma być bezpiecznie

Największą korzyścią wynikającą z wykonania projektu instalacji fotowoltaicznej jest bezpieczeństwo. W przypadku paneli umieszczonych na dachu budynku to kwestia szczególnie istotna. Nieprawidłowo zaprojektowana elektrownia fotowoltaiczna stanowi poważne zagrożenie dla osób przebywających w budynku.

Projektant z firmy Entopii, który wykona Twoją instalację solarną, weźmie pod uwagę kwestie, które umkną osobie bez doświadczenia. Jak się okazuje podobnych sytuacji na rynku energetycznym jest całkiem sporo. Elektrownia fotowoltaiczna na dachu budynku to skomplikowana instalacja obiektowa. Właśnie dlatego projektowanie wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Specjalista z firmy Entopi przeanalizuje ryzyko wyładowania atmosferycznego w element instalacji lub budynek. Dzięki temu zminimalizuje ryzyko zapalenia elektrowni. Zagrożeniem pożarowym są także instalacje, które zostały zamontowane nieprawidłowo. Dlatego poza starannym projektem tak ważne jest, by realizację oddać w ręce doświadczonej ekipy monterskiej. 

Ma być korzystnie

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej z pewnością masz na uwadze korzyści z tym związane. Jedną z nich są oszczędności.

Jeżeli chcesz czerpać zyski z fotowoltaiki, zadbaj o fachowe wykonanie projektu. Musisz mieć na uwadze, że jest to proces złożony, składający się z wielu etapów. Pominięcie choćby jednego z nich oznacza zwiększenie ryzyka popełnienia błędu. Tym samym wzrasta prawdopodobieństwo otrzymania instalacji, która nie będzie działać prawidłowo. A to jednoznaczne z tym, że fotowoltaika przestanie być opłacalna. 

Projektant z firmy Entopi w swojej pracy uwzględnia wszystkie wymagania i oczekiwania klienta. Dlatego możesz być pewien, że Twoja instalacja wykonana według tego projektu będzie maksymalnie wydajna i bezawaryjna. Spełnienie tych warunków oznacza dla Ciebie jedno – zysk.  

Instalacja nie ma być ładna

Każdy ma inne poczucie estetyzmu. Jednak w fotowoltaice nie o wygląd chodzi. Urządzenia montowane przez nas na dachach mają być przede wszystkim skuteczne i wydajne. Ich zadaniem jest produkcja prądu, która ma się odbywać w sposób bezpieczny dla mieszkańców danego obiektu.

Dlatego w czasie projektowania instalacji fotowoltaicznej walory estetyczne nie są kwestią najważniejszą. Istnieją elementy, dzięki którym moduły prezentują się lepiej, ale w zasadzie każda instalacja dla niewprawionego oka wygląda podobnie. Projekt jest w dużej mierze uzależniony od potencjału energetycznego budynku. Od tego zależy między innymi rozplanowanie rozmieszczenia modułów solarnych na dachu.

Współodpowiedzialność

Odpowiedzialność za realizację inwestycji fotowoltaicznej jest dzielona po połowie. Jako inwestor tego przedsięwzięcia, bierzesz udział w procesie budowlanym. To kwestia, o której bardzo często zapominamy. W sytuacjach zagrożenia będziesz rozliczany z kształtu i formy projektu budowlanego elektrowni fotowoltaicznej.

Dlatego warto powierzyć projektowanie instalacji fotowoltaicznej zaufanemu specjaliście. Wybór ten oznacza pewność, że planowana inwestycja jest tworzona zgodnie z prawem i obowiązującymi normami. Dlatego korzystaj z pomocy i wiedzy fachowców, którzy uchronią Cię przed problemami. 

instalacja fotowoltaiczna

Projekt instalacji fotowoltaicznej w kilku krokach

A teraz rozsiądź się wygodnie w fotelu. Zamierzamy Ci zdradzić, co należy zrobić, by uzyskać profesjonalny projekt elektrowni solarnej. Niezależnie od tego, jak dużą moc ma mieć planowana przez Ciebie inwestycja, skontaktuj się z nami. To jedyny krok, który powinieneś wykonać, jeżeli chcesz realnie zarabiać na fotowoltaice. Po konsultacji ze specjalistą z firmy Entopi, przygotujemy indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Dział projektowy zajmie się przygotowaniem optymalnego projektu inwestycji. Nie korzystamy z żadnych szablonów, bo ich po prostu nie ma. Każda instalacja jest inna, w związku z czym wymaga indywidualnego podejścia. Kwestie, które nie ulegną zmianie to jakość materiałów, z których korzystamy i profesjonalizm na każdym etapie realizacji zamówienia

Chcesz zarabiać lub oszczędzać na Fotowoltaice? Skontaktuj się z nami!